تبلیغات
مطالب ازاد - رتبه دانشگاه ایران به سایر کشور ها
تاریخ : چهارشنبه 20 مهر 1390 | 09:10 ق.ظ | نویسنده : حمیدرضا قاسمی

وضعیت مدارک تحصیلی مالزی / علت مهاجرت به مالزی

 

 

معاون آموزشی وزیر علوم با تشریح رتبه جهانی ایران در نسبت دانشجو به کل جمعیت کشور گفت: ایران از نظر نسبت تعداد دانشجو به جمعیت جز 10 کشور اول دنیا دانست و علاقه به تحصیل در خانواده های ایرانی موجب گرایش مردم به آموزش عالی شده است.
به گزارش مهر، حسین نادری منش که ایران را از نظر نسبت تعداد دانشجو به جمعیت که 5 هزار نفر در هر 100 هزار نفر است جز 10 کشور اول دنیا ذکر کرد و گفت: علاقه به تحصیل در خانواده های ایرانی موجب گرایش مردم به آموزش عالی شده است، البته کسانی که قصد تحصیل در خارج را دارند باید ضمن اطمینان از اعتبار دانشگاه مقصد به زیرساختها و وضعیت اجتماعی آن کشور توجه کنند.
    
معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به حضور تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در مالزی، علت گرایش به این کشور برای تحصیل را تبلیغات فراوان، نیاز نداشتن به روادید، اسلامی بودن و پذیرش بدون امتحان و آزمون در بیشتر مراکز آموزش عالی این کشورعنوان کرد.

نادری منش با بیان اینکه بسیاری از موسسات جذب دانشجو برای خارج از کشور به صورت خود جوش شکل گرفته اند، اضافه کرد: وزارت علوم با بررسی آنها به برخی مجوز داده، ضمن آن که تعداد قابل توجهی از دانشگاههای فاقد کیفیت لازم را از درجه اعتبار خارج کرده است.

وی افزود: ما دانشگاههای معتبر را در پایگاه اطلاع رسانی وزارت علوم معرفی کرده ایم و اگر دانشگاهی هم مورد نظر شهروندی بود ولی اسم آن در این پایگاه وجود نداشت، می تواند اعتبار آن را از وزارتخانه جویا شود.
 
به گفته معاون آموزشی وزیر علوم، هم اکنون در مقاطع کاردانی و کارشناسی در کشور ظرفیت مازاد وجود دارد از این رو فقط مدارک 3 تا 4 دانشگاه مالزی آن هم با ظرفیت بسیار محدود پذیرفته می شود.
 
نادری منش گفت: در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در داخل کشور کمبود ظرفیت داریم به گونه ای که از یک میلیون متقاضی کارشناسی ارشد 100 تا 110 هزار نفر در دانشگاههای سراسری و آزاد پذیرش می شوند.